Program
Böngéssz vagy töltsd le a teljes programot!
Ezen az oldalon a teljes programomat megismerheted, a programpontok közül pedig témakörök és kerületek szerint is szűrhetsz, így biztosan megtalálod a számodra releváns terveket és újításokat. Ha szeretnéd elolvasni a teljes kiadványt, az alábbi gombra kattintva töltheted le.
Építészeti értékmentés
Hogyan óvhatjuk meg a következő generációknak a világ legszebb városát?
Budapest Gazdaságfejlesztési Központ
Önálló gazdaságfejlesztési szervezetet hozunk létre annak érdekében, hogy Budapest az európai és világtrendek ismeretében folyamatosan nyomon kövesse és proaktívan alakítsa gazdaságának fejlődését.
Együttműködésben az egyetemekkel
Új szintre emeljük az együttműködést a felsőoktatási intézményekkel annak érdekében, hogy a város gazdasága és polgárai profitálhassanak a budapesti tudástőkéből.
Made in Budapest
A Made in Budapest védjegy fel- és megismerhetővé teszi mindazt az értéket, amelyet Budapesten állítottak elő azért, hogy támogassuk az innovatív, kreatív vállalkozások, ágazatok működését a fővárosban.
Budapest első látásra
Hozzuk rendbe nagy pályaudvaraink előtereit és aluljáróit, valamint a repülőtéri bevezető út környezetét, hogy méltóvá váljanak Budapesthez!
Együtt élő turizmus
A turizmus fontos ágazat Budapest gazdaságában, de az együttélés szabályai mindenkire vonatkoznak. A turizmus hasznát arra kell fordítanunk, hogy azokat kompenzáljuk, akik a kényelmetlenségekből is részesülnek.
Sziget Fesztivál
Van egy olyan brandje Budapestnek, ami összeköti a baby boomereket a Z generációval. Ez a Sziget Fesztivál. Olyan együttműködést alakítunk ki a szervezőkkel, ami minden budapesti fiatal számára elérhetővé teszi a Sziget-élményt. Mert kell egy hét együttlét!
Budapest szabad színházai
Budapest kulturális kínálatának alapjai a városban működő színházak, azonban az utóbbi évek kultúrharca ezt a területet is elérte. A színházi élet is a pártpolitika játszóterévé vált, a kiszámíthatatlan kormányzati intézkedések pedig veszélyeztetik a művészi szabadságot.
Kultúra? Közösség? Könyvtár!
Ki gondolja, hogy a könyvtárak unalmas helyek, ahol mindig csöndben kell lenni? Legyenek a FSZEK tagintézményei izgalmas helyi kulturális központok, alkotóműhelyek, a tanulás, az információszerzés, a játék és a találkozás terei!
A fürdőkultúra a mi kultúránk
Hiszünk abban, hogy a budapesti gyógyfürdők nem csupán turisztikai attrakciók, hanem a budapestiek identitásának, kulturális örökségének és pihentető kikapcsolódásának fontos helyszínei. Akkor működhetnek Budapest élő örökségeként, ha a városlakók ismét felfedezik őket.
Budapest Múzeum
Az új Budapest Múzeumban fővárosunk történetét mai nyelven meséljük el azért, hogy közösen írhassuk tovább.
Budapest Tudásközpont
Gondolkodjunk közösen Budapestről, ösztönözzük az ágazatok szakterületei közötti párbeszédet, és adjunk teret a városi innovációknak!
Szabadon hozzáférhető fotók a Fortepanon
Legyen valóban közkincs a Főváros intézményei által kezelt fényképgyűjtemény!
Szomszédok Lakásmúzeum
Sokunknak múlt, sokunknak jelen a panellakás. Ezért kell megértenünk, kiknek, mikor és miért épültek.
Budapest, a zene városa
A nyelvünket csak mi magyarok értjük. A zenénket mindenki. Töltsük meg zenével Budapest köztereit, és mutassuk meg a világnak a zene nyelvén, kik vagyunk!
Magánszféra a művészetért
Mindenkitől elvárjuk, aki lehetőséget kap arra, hogy Budapesten építsen, fejlesszen, hogy járuljon hozzá Budapest kulturális életének és örökségének gazdagításához is.
Női szobrokat Budapestre
Ma Budapesten még állatszoborból is több van, mint nőket ábrázoló köztéri emlékből, de ezen változtatni fogunk: legalább tíz nőnek állítunk köztéri emléket.
Fejezzük be a Biodómot!
Nem hagyhatjuk, hogy a Biodóm továbbra is a pártpolitikai csaták mementójaként magasodjon a Városligetben. Fejezzük be, és végre biztosítsunk méltó életfeltételeket az Állatkert lakói számára!
Adjátok vissza a múzeumainkat!
Álljunk ki azért, hogy a múzeumaink Budapesten maradjanak, a bezárt múzeumok újra kinyissanak, a hiányzó múzeumok megépüljenek!
Mozgás!
Az életmódváltás többnyire „holnap” kezdődik. Hozzájárulunk, hogy ne legyen több kifogás: legyen ma a sokat emlegetett holnap!