Budapest a panelházak korszerűsítésében jelentősen elmaradt más közép-európai nagyvárosokhoz képest. A felújítások – jellemzően pénzhiány, a pályázatok jellege, illetve az érintettek ismerethiánya miatt – általában kimerülnek a 15-20 évvel ezelőtti, hamar avuló technológiával megvalósított homlokzatszigetelésben és nyílászárók beépítésében. Holott a panelépületek szerkezetileg megbízhatóak, és még évtizedekig százezrek számára kínálhatnak kielégítő lakáskörülményeket.
Ezért egy társasházi tanácsadó iroda felállításával műszaki és jogi támogatást nyújtunk a lakóközösségeknek. Ennek része különféle típustervek kidolgozása, illetve hazai viszonyokra történő adaptálása a korszerű, időtálló és esztétikus szerkezeti, gépészeti stb. megoldások elterjesztése érdekében. De része a napenergia-termelés, illetve amint erre az MVM lehetőséget teremt, a lokális megújulóenergia-termelők és -fogyasztók összekapcsolásával energiaközösségeket is létrehozunk.
Mintaprojekteket indítunk az érintett kerületekkel közösen egy-egy konkrét paneles technológiával épült épülettömb átfogó felújítására (nagyjából az óbudai Faluház mintájára, de a közben eltelt tíz év tapasztalatait, illetve a külföldön felgyűlt ismereteket hasznosítva), ami alapján finomhangolhatók a további intézkedések.
A közös használatú, félig privát, félig nyilvános terek megújítása, a földszinti zónák rendezése hazánkban eddig nem kapott kellő figyelmet, pedig a környező közterületekkel együtt nagy lehetőség az életminőség javítására.
A bevonható források nagyságától függ, hogy a fentieket a Fővárosi Önkormányzat részéről további pénzügyi támogatással is ki tudjuk-e egészíteni (hitelgarancia, kedvezményes hitel, közvetlen pályázati források).