El kell ismernünk, hogy a Főváros az elmúlt választási ciklusban a városi faállomány megóvása és megújítása, a parkfenntartás és az ökológiai értékek megóvása terén elődeinél lényegesen haladóbb szemléletet képviselt. A zöldinfrastruktúra fejlesztésében ezért irányadónak és jó alapnak tartjuk a 2021-ben a Főváros által elfogadott Radó Dezső tervet, és elismerjük a főtájépítész munkáját.
A zöldfelületek fejlesztését abban a felfogásban folytatjuk, ami ezeket egy élő hálózat részeinek tekinti. Ennek érdekében az épített infrastruktúra fenntartásánál és fejlesztésénél, valamit minden építési beruházás tervezése és kivitelezése során alapvető szempontként tekintünk a zöldinfrastruktúrához való illeszkedésre, az ökológiai értékek megőrzésére és gyarapítására.
Ennek ma jelentős akadálya, hogy a jogszabályi környezet magasabb szintű védelmet biztosít az épített infrastruktúra elemeinek (út, vasút, csatorna, víz, szennyvíz, földgáz, elektromos hálózat, távközlés stb.), mint a beavatkozással érintett növényállománynak; a műszaki előírások, védőtávolságok és más feltételek indokolatlan mértékben akadályozzák a fenntarthatóság elveinek gyakorlati érvényesítését.
A zöld- és az épített infrastruktúra elemeit mi egyenrangúnak tekintjük. Ezért a Főváros felterjesztési jogával e téren is élni kívánunk, többek között egy zöldfelület-gazdálkodási kerettörvény megalkotására, a fás szárú növények törvényi védelmének megerősítésére.